ZAPOMENUTÉ OBLEČENÍ

Prosíme naše klienty, aby se podívali, zda jim doma nechybí nějaké kousky oblečení - bundičky, šálky....Jsou uschované v ordinaci.

 

ŽLOUTENKA


 Vážení rodiče,
 chtěly bychom Vás upozornit na zhoršující se epidemiologickou situaci ve výskytu VHA/ žloutenka typu A - nemoc špinavých rukou/
 v Jihomoravském kraji, zejména v Brně a jeho okolí.
Proti nákaze je k dispozici preventivní očkování / ve dvou dávkách po roce/, které je nepovinné  a je za úhradu.
Na  toto očkování přispívají  všechny zdravotní pojištovný.
V připadě zájmu nás telefonicky kontaktujte v ordinaci.

Žloutenka - VHA 2016 info pro veřejnost.pdf

 

 

Recenze knihy Doba jedová – komentář autora:

„…v příloze se nachází nový recenzní posudek na kapitolu Rizika očkování, knihy Doba jedová. Obecně poukazuje na to, jak nízkou kvalitu kniha Doba jedová má a že rozhodně není vhodným nebo alespoň jediným vhodným materiálem, na základě kterého by si měl kdokoli vytvářet svůj názor na očkování dětí či dospělých.

Právě tato kniha je však často důvodem, proč rodiče komplikují zejména praktickým lékařům pro děti a dorost práci, odmítají očkování, hlavně hexavakcínou nebo ji chtějí bezdůvodně rozkládat, čím své děti mohou zbytečně ohrožovat. Recenze se věnuje všem nejčastějším kontroverzím, včetně hliníku či rtuti ve vakcínách, a na rozdíl od knihy Doba jedová uvádí i přesné citace publikací či internetové zdroje, kde je možné si uváděná fakta ověřit. Nezřídka čtenář zjistí, že fakta uváděná autorkou knížky jsou značně zkreslená, zavádějící, nepravdivá až skoro manipulující. 

Ke stažení - Recenze knihy Doba jedová.pdf

Informace pro pacienty

Novorozenec:

Vážení rodiče,

Dovolte, abychom Vám se sestřičkou společně poblahopřály k narození Vašeho dítěte.

Na základě dlouholetých zkušeností z praxe v dětské ordinaci, Vám chceme poskytnout základní informace o péči o dítě.

Kojení

Kojení je ta nejlepší výživa pro Vaše dítě.Mateřské mléko obsahuje imunoglobuliny a jiné obranné látky důležité pro správný vývoj dítěte. V případě nemožnosti kojení je ovšem možné altrenativní řešení/dětská sušená mléka – Nutrilon, Beba, Sunar.../

Pokud kojíte, je nutné dodržovat interval asi 2-3hod mezi kojením.

Kojení po 1 hodině nemá smysl, maminka ještě nevytvoří dostatek mléka a dětátko ješte nemá mléko ze žaludku pryč. Po kojení je nutné nechat dítě odbrknout /je to individuální

podle množství spolykaného vzduchu/.Po kojení ukládáme dítě v zavinovačce/dítě má pocit tepla a bezpečí, jako tomu bylo v děloze/ na bok, aby v případě ubliknutí nedošlo k vdechnutí mléka a udušení. Polohy na boku pravidelně střídáme kvůli přeležení hlavičky.

Prvních 6 týdnů nepokládáme dítě na bříško, právě z důvodu vdechnutí mléka.

Dětátko nikdy nezavírame samotné do pokoje, mohlo by dojít k syndromu náhlého úmrtí kojence.Kdyby náhodou došlo k vdechnutí mléka a dětátko se začalo dusit, je potřeba dítě otočit obličejem dolů a několikrát důrazně uhodit hranou své dlaně mezi lopatky dítěte.Pokud dojde k zástavě dechu, provádí se dýchání z úst do úst.

Protože do MM přechází vše, co sníte a vypijete, je nutné dodržovat zásady správné výživy.Pozor na nadýmavou stravu a alergeny/ ovoce, koření, ořechy.../

Používání dudlíku není překažkou kojení.Sací reflex je přirozený a musí být uspokojen.

Dudlání dudlíku stimuluje dýchácí centrum, zabraňuje zástavě dýchání a je prevencí syndromu náhlého úmrtí kojence.

Koupání

Dítě není nutné denně koupat,stačí po 2-3 dnech,zadeček udržujete v čistotě při každém přebalení a samozřejmě mažete při každém přebalení. Koupel má být pro dítě relaxace, do vody je možné kapnout trochu oleje, ale nedoporučujeme žadné!!! pěny do koupele, šampony do vlasů apod. Dětské mýdlo jen na zadeček.Přibylo ekzematiků, alergiků! Čím méně chemie na dítě přejde, tím lépe.Po koupeli je vhodné kůži promáznout dětským tělovým mlékem .

Vycházky

Jakmile je dítě týden staré a nebyly žádné komplikace po porodu, je možné jít ven na procházky, můžete dopoledne i odpoledne.

 

Láska a trpělivost je to, co budete nejvíc potřebovat

při výchově dítěte.Tak Vám ji přejeme co nejvíce!!!!!

 

Vaše dětská lékařka a dětská sestřička.

  Telefon:+420 517 347 840

  Mobil: +420 721 753 470